The problem with the modem bad addresses sitemap

Started by impreza, October 17, 2010, 01:32:08 PM

Previous topic - Next topic

impreza

Hi, I have a problem when you move the mod sitemap forms began to work erratically. For every address in the sitemap is appended an ending. Html to the URL of the page.

I do not know why this is happening and what it shows, fashion I tried to reinstall but it is still the same. Forum 1.1.11. Mod files are the same as those in the system, like everything is ok but these are always credited. Html links in the sitemap.

Please help.

" Witam, mam taki problem mod sitemap po przeniesieniu form zaczął działać błędnie.  Do każdego adresu w sitemap dopisywana jest końcówka .html do adresu danej strony.

Nie wiem dlaczego tak się dzieje i z czego to wynika, moda starałem się przeinstalować ale nadal jest to samo. Forum 1.1.11.  Pliki modu są identyczne jak te w instalacji, niby wszystko jest ok ale dopisywane jest zawsze te .html do linków w sitemap.

Bardzo proszę o pomoc."
Portal Totemat - artykuły i filmy - treści w postaci artykułów i filmów.

Oya

if you have a problem with a mod please use the "support and comments for this mod" link from the page you got the mod from - it's where the author or the mod's users will be able to help

JimM

For mod related questions it is best to ask the mod author. You can find a link to a topic for the mod or a support board on the mod's page in the Mod Site.

We also have language specific support forums if english is not your language.
Jim "JimM" Moore
Former Support Specialist

Advertisement: