News:

Want to get involved in developing SMF, then why not lend a hand on our github!

Main Menu

Smf 2.0 RC2 yeni temayla geliyor!! Adı : Curve

Started by Özgür, February 17, 2009, 01:12:24 AM

Previous topic - Next topic

Özgür

Smf 2.0 RC1'nin Nesi Var ? demiştim ki..
Simple Machines 2.0 Yeni teması duyuruldu. Adı "Curve". Curve yeni, daha ve doğru semantic yapıya sahip default temamız oluyor. Curve ağır css kodlarından uzakta, amatör webmasterlar için kolayca stilize edilebilir bir yapıya sahip. Curve özellikle etkili css kullanımıyla özgün temalar oluşturmak için, tema tasarımcılarına için daha fazla özgürlük sağlar.

Curve'nin bazı özellikleri ;

• Yeni ve pürüssüz bir görünümü var
  • Değiştirilebilir ve geliştirilmeye açık css yapısı, açılır menüsü profil, mesaj görümümü ve yönetim paneli konusunda oldukça işlev sahibidir.
  • Daha iyi semantik tema kontrolü sağlayan, xhtml ile uyumlu bir tema
  • Konumlandırma ve nesnelerin tasarımlarını css ile kolayca yapabilirsiniz
Ufak notlar;
Bundan sonraki sürümlerde babylon ve classic adlı default temalar smf 2.0 paketinden çıkartılacak, ve tema sitede yer alacak. Bunu smf2 nin paket boyutunu küçültmek için yapıyorlar.

Curve , Smf 2 RC2 downloada sunulduğunda pakete dahil olacak.
Rc2 için zaman vermiyor, en kısa zamanda bitmesi için titizlikle çalışıyorlar.

Şimdi sıra resimlerde =)

Anasayfa

Konular
Mesaj görünümü

Forum Profili
Admin

Kayıt Sayfası

Çeviri üstünkörü oldu amayeterlidir diye düşünüyorum =)
So Long

FriedeKind*

zaten teamdaki ler bu temadan bazı görüntüler vardı ben herhalde resmi sitenin temasının değiştirecekler sandım güzel bir tema

Paragaya

Geri Döndüm :D...... :)

Tp.Net Turkish Moderator... ;)

akbora

Vallhi ben buna benzer bir sorgu konusu açıyordum tam denk geldi. Fark nedir nerededir diye?

Bu tema eğer default 2.0 teması ise müthiş birşey. Bu konuda net yanıt istiyoruz.

Bir de 2.0 için son sürüm yakın mıdır? Yoksa beklemeye gerek yok yükle kullan mı dersiniz?
SMF 2.0.13
Default Theme
Utf8 Turkish
---------------

Özgür

RC2 yi bekleyin. Yukardaki açıklamada zaten sorularınızın yanıtı var.
So Long

akbora

Özgür teşekkür akşam bu konu 2.0 sürümünün üstün yönlerini analatan bilgiler içeriyordu bir anda temaya dönüşmüş ondan biraz yanıldım.

Acaba bu RC2 çıkış tarihi yaklaşık belli mi?
SMF 2.0.13
Default Theme
Utf8 Turkish
---------------

Özgür

O konu halen duruyor Smf 2.0 RC1'nin Nesi Var ? Tarih yok henüz yakın diyorlar çok uzun süreceğini düşünmüyorum ben. Büyük bir hatası var mod kurulumunda fix yayınlanmadığına göre heralde yakındır =)
So Long

akbora

Çok iyi haber çünkü böyle güzel bir tema default olursa artık mod kurulumlarını cod mod fazla uğraşmadan bizim gibi amatörlere bayram demektir.
SMF 2.0.13
Default Theme
Utf8 Turkish
---------------

Keen63

Ben  2.0 RC2 Begenmedim Daha dun Aksam Sildim.. Baktim Agir Bir HaL bir yerde Bir sorunu var.. Ama Nerede??  Sonra Aldim Yanina birde 1.1.8 Kurdum.. Hizli Bir o kadar Guzel:.. Rc2 Sİldim 1.1.8 Biraktim... Bu Tema cok GuzeL Tema...Bi ciksin :)
Yapim Asamasinda

Hoochie Coochie Man

Tema güzel olmuş, yapanın emeğine sağlık, biraz bloc kokuyor tema. Ama hiçbir zaman kullanmayacağım orası ayrı, 1.1.X forever..
İnadına SMF 1.1.X

S-G-T

Temayı Hoochie Coochie Man yaptırın
King o  :D

Özgür

Beyaz tema kullananlar için harika birşey. Ama benim için vasatında altında olacaktır, şayet oval köşeler imajla yapılmışsa kendisini düzenlemeye kalkmam dahi hata olur. Umuyorum ki js ile ovalleştirilmiş olsun..
So Long

Hoochie Coochie Man

Estağfrullah hiçbir zaman öyle bir iddam olmadı, olmazda. Asker iznindeyim, SMF yi bırakalı oldu bayağı.
Özgür ovalleme için js kullandıklarını hiç sanmıyorum, umarım senin dediğin olur.
İnadına SMF 1.1.X

S-G-T

Quote from: Hoochie Coochie Man on February 17, 2009, 06:10:02 AM
Estağfrullah hiçbir zaman öyle bir iddam olmadı, olmazda. Asker iznindeyim, SMF yi bırakalı oldu bayağı.
Özgür ovalleme için js kullandıklarını hiç sanmıyorum, umarım senin dediğin olur.

Hoochie Coochie Man

Ben şaka yapmıştım ama cevap verdigin için sağol.

BuЯЯЯЯaK

Quote from: Hoochie Coochie Man on February 17, 2009, 04:58:31 AM
Tema güzel olmuş, yapanın emeğine sağlık, biraz bloc kokuyor tema. Ama hiçbir zaman kullanmayacağım orası ayrı, 1.1.X forever..

3 gün önce yağız a kurduğum cümlenin aynısı runicin hiç bir katkısı yoktur temada demiştim tema buram buram bloc kokuyor demiştim =)

(03:23) Yağız:   bloc & runic & gazmanafc nin saheseri
(03:24) Burak:   runic tema yapmayıdamı öğrenmiş
(03:25) Burak:   tema tamamen blocun izlerini taşıyor

Yağız...

Özgür aldın mı cevabını :P

Gerçekten güzel tema... Mayıs - Haziran'dan önce çıkmaz :)

Özgür

Aldım :)  Düşündüğüm gibi düşüncesizlik yapmamışlar =)
<konudışı>Artık kendi konularımı kilitleyebiliyorum :p iyiymiş

Birde Runic Warrior neden metacore'un temalarının sahibi olarak görünüyor?</konudışı>
So Long

Dudi

Tema harika olmuş :) Bunu görünce Default temadan tiksindim :P

Alpay

Azcık phpbb 3 ü anımsaattı ama yine Basit Makineler (SM) olarak yapılmış bir tema bence.
Default için daha grafik ön planda tutulmuş.
Smf 3 de aşarız artık :P Ya da 4 de ;D

BuЯЯЯЯaK

Özgür artık resmi sitede temalara panelden yapımcı ekleyebiliyorsun . Metal de büyük ihtimal temalarını runic e güncelletmiş veyahut bundan sonra runic güncelleyecek .

Advertisement: